Hírlevél
Visszahívást Kérek



Ajánlatot Kérek

Jelentkezés

Partnereink






Segítő vásárlás - lájkold!

A hétvégén kilátogattam a Millenárison rendezett Segítő Vásár elnevezésű rendezvényre, melynek célja a Segítő Vásárlás logo bemutatásán túl a fogyatékkal kapcsolatos kérdések jobb megértése és a megváltozott munkaképesságű embertársaink által készített termékek bemutatása volt. A világon mintegy 650 millió fogyatékossággal élő ember él, ebből Magyarországon közel 600 ezren. A megváltozott munkaképességűek munkaerő-piaci reintegrációja érdekében az állam különböző ösztönző eszközöket biztosít, illetve alkalmaz, melyek jellemzően bértámogatások, pályázati források. Lényegében a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatási rehabilitációjának speciális eszköze a rehabilitációs hozzájárulás intézménye is, melyet a munkaadó köteles fizetni, ha az általa foglalkoztatottak átlagos statisztikai létszáma a 20 főt meghaladja és az általa foglalkoztatott megváltozott munkaképességű munkavállalók személyek létszáma nem éri el a létszám 5 százalékát. Ez utóbbit kötelező foglalkoztatási szintnek is nevezik.


A rehabilitációs hozzájárulás összege a kötelező foglalkoztatási szintből (5 %) hiányzó létszám függvénye.

A megváltozott munkaképességű munkavállalókat foglalkoztatók munkáltatók az Flt. értelmében az általános nyilvántartásokon kívül kötelesek olyan nyilvántartást vezetni, amely tartalmazza a megváltozott munkaképességű munkavállaló természetes személyazonosító adatait, a társadalombiztosítási és adóazonosító jelét, a munkaképesség változásának mértékét, illetőleg a fogyatékosság tényét, továbbá az ezek igazolására szolgáló okirat másolatát.A szóban forgó nyilvántartást a foglalkoztató a munkaviszony megszűnését követő öt évig köteles megőrizni.

A rehabilitációs hozzájárulás összege 2008-ban 164.400,- Ft/fő volt,  2009-ben 177.600,- Ft/fő volt, 2010. január 1-től pedig 964.500,- Ft/fő.

A rehabilitációs hozzájárulás ilyen arányú növekedése mint ahogy az várható volt növelte a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatását, és abban is biztos vagyok, hogy ez egy olyan tendencia, mely növekedni fog.

A Segítő vásárlás egy jó kezdeményezés, olyan, ami mögé bátran be lehet állni, ugyanakkor tény az is, hogy a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatása csak akkor állítható tartósan növekvő pályára, ha a munkavállalók által megtermelt áruk piacképesek. Ez viszont már tényleg nem a munkavállalókon múlik...

Vissza
2010. december 06. @ 09:52:13
Hozzászólások: 0

Új hozzászólás

* Név:

* Szöveg:

* Szó hitelesítés:
Hitelesítéseképpen írd be a képen látható karaktersort a szövegmezőbe.
(Figyelj a kis és nagybetűkre!)

image



* A csillaggal jelölt adatok kitöltése kötelező.
Munkaügyi segédlet
Sajtómegjelenések
Publikációk
Figyelemfelhívás

NAV ellenőrzési irányelvei (2011)

Részletek >>

 

Változik a FEOR jövőre (2011)

 

Részletek >>>

 

OMMF ellenőrzési irányelvei (2010)

Részletek >>>

 

APEH ellenőrzési irányelvei (2010)

külön kiemelve a foglalkoztatásra vonatkozó ellenőrzési területek

Részletek >>

 

Kapcsolat

BDO Magyarország HR Kft.
1103 Budapest, Kőér u. 2/A.
adószám: 14090358-4-42
telefon: 06-1-235-30-10
 
Máriás Attila
vezető munkaügyi tanácsadó
attila.marias@bdo.hu
 
Jamniczky Andrea
HR partner, ügyvezető
andrea.jamniczky@bdo.hu